top of page

HISTORIA

POLDOM to firma o profilu badawczo-rozwojowym, założona w 1994 roku przez Pawła Wieczorka, projektowanie nietypowych, ale skutecznych rozwiązań tam, gdzie możliwości działania wydawały się mocno ograniczone, szybko stało się wizytówką i znakiem rozpoznawczym firmy.

Do tej pory poszczególne działy firmy zajmowały się: panelami fotowoltaicznymi, turbinami wiatrowymi, samochodami elektrycznymi, bateriami. Naszych partnerów wielokrotnie przekonaliśmy, że rzeczy niemożliwe robimy od ręki – wizjonerstwo i skuteczność w działaniu to nasza wizytówka.

Obecnie koncentrujemy się na projektowaniu przemysłowych ME i działalności prototypowej. Oferujemy pracę przy nowatorskich projektach - czynny udział w procesie opracowywania koncepcji urządzeń, stawiamy na autorskie rozwiązania i rozwój kompetencji zawodowych naszych pracowników.

Firmę tworzy zaangażowany, zgrany i otwarty na nowe wyzwania zespół. Od początku istnienia firma sukcesywnie się rozrasta, nie tracąc jednak z pola widzenia wartości, które przyświecały jej założycielowi. Naszą dewizą jest zrównoważony rozwój, praca w rodzinnej, przyjaznej atmosferze, innowacyjność oraz dbałość o klientów i najwyższy standard obsługi.

  • Instagram
  • PWPoldom
  • YouTube

PAWEŁ WIECZOREK

Paweł_3_edited.png

Założyciel i właściciel

Wynalazca, wizjoner, pasjonat rozwiązań, wybiegających w przyszłość. Przekuwa wiedzę i doświadczenie w narzędzia i patenty, które usprawniają świat i minimalizują wpływ człowieka na środowisko.

Studiował na wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej, jeszcze na studiach założył pierwszą firmę – POLDOM, którą rozwija się do dziś jako przedsiębiorstwo o profilu badawczo-rozwojowym.

W czasie ponad dwudziestoletniego istnienia POLDOMU, zajmował się projektowaniem i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań dla biznesu i klientów indywidualnych – od maszyn do obróbki metalu, po konstruowanie wiatraków i budowanie instalacji testowych. Obecnie działalność firmy opiera się na dostarczaniu najnowocześniejszych rozwiązań energetycznych.

Lekki szlak
bottom of page